Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ustalony i zatrzymany sprawca zabójstwa

Data publikacji 28.02.2007

Policjanci z komendy w Krasnymstawie w niespełna dwie godziny od ujawnienia zwłok ustalili i zatrzymali sprawcę zabójstwa. 20-letni Grzegorz P. zostanie jutro doprowadzony do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Dzisiaj rano służby dyżurne Policji zostały poinformowane o odnalezieniu, na polach na terenie gm. Łopiennik, zwłok mężczyzny. Ciało znajdowało się w odległości około 150 metrów od zabudowań mieszkalnych. Zwłoki były zmasakrowane. Prawdopodobnie sprawca zadał ofierze kilka ciosów w głowę. 52-letni Marian P. ostatni raz był widziany wczoraj wieczorem. Około godz. 18:00 wyszedł z domu w towarzystwie mieszkańca sąsiedniej miejscowości. Na noc nie wrócił jednak do domu. 16-letni syn ofiary zaniepokojony nieobecnością ojca poszedł go szukać. Bezskutecznie. Dopiero dzisiaj rano, kiedy chłopiec szedł do szkoły na polach zauważył ciało.
 
Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci bardzo szybko powiązali wszelkie informacje. Wszystko wskazywało na to, że sprawcą zabójstwa jest 20-letni mieszkaniec sąsiedniej miejscowości. Także policyjny pies podjął trop doprowadzając funkcjonariuszy do zabudowań Grzegorza. P.
 
20-latek został zatrzymany. Podczas składanych wyjaśnień przyznał się do zabójstwa. Jutro mężczyzna doprowadzony zostanie do Sądu Rejonowego w Krasnymstawie z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Grozi mu dożywotnia kara pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony