Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli na staruszków

Data publikacji 29.09.2010

Policjanci zatrzymali dwóch sprawców brutalnego napadu rabunkowego na dwoje starszych mieszkańców wsi w gminie Biała Rawska. Sąd wydał decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu. Za rozbój grozi im do 12 lat więzienia.

25 września po 3.00 w nocy oficer dyżurny rawskiej Policji został telefonicznie zaalarmowany przez mieszkańca wsi w gminie Biała Rawska o napadzie rabunkowym na sąsiadów. Do domu zajmowanego przez znajdujące się w podeszłym wieku rodzeństwo, po wybiciu szyby w oknie, wtargnęło dwóch zamaskowanych mężczyzn. Zażądali od 70-latków wydania pieniędzy. Kiedy usłyszeli, że ofiary nie mają oszczędności, zaczęli je bić, a następnie plądrować pokoje w poszukiwaniu gotówki. Napadnięty mężczyzna wykorzystał chwile nieuwagi oprawców i uciekł do pobliskich zabudowań, zajmowanych przez sąsiadów, skąd wezwano pomoc. Sprawcy, spłoszeni tą sytuacją, zabrali 1,4 tys. złotych, następnie uciekli w stronę okolicznych pól i sadów. Pokrzywdzeni na szczęście nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Działania podjęte w nocy przez skierowanych na miejsce policjantów nie przyniosły rezultatu. Śledczy nie dali jednak za wygraną. Jeszcze tego samego dnia w godzinach popołudniowych, bazując na pracy operacyjnej i doskonałym rozpoznaniu środowiska osób wchodzących w konflikt z prawem, w oddalonej o kilkanaście kilometrów wsi zatrzymali podejrzewanego o udział w napadzie 23-latka. Krótko po nim w ręce stróżów prawa wpadł jego 17-letni wspólnik – mieszkaniec gminy Regnów. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, po „skoku” sprawcy podzielili się łupem. Podczas przeszukania kryminalni odzyskali gotówkę.

Obaj podejrzani usłyszeli zarzut rozboju, za co grozi im nawet 12 lat więzienia. Starszy był już wielokrotnie notowany przez policję jeszcze jako nieletni. Dla młodszego będzie to pierwszy wyrok w sprawie karnej.

28 września Sąd Rejonowy w Rawie Mazowieckiej zastosował na najbliższe 3 miesiące tymczasowy areszt wobec obu zatrzymanych.

(KWP w Łodzi / łn)

 

Powrót na górę strony