Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty za nielegalne papierosy i alkohol

Data publikacji 29.09.2010

Policjanci z Olsztyna i Biskupca, współpracując z celnikami i funkcjonariuszami Urzędu Kontroli Skarbowej, zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy byli właścicielami papierosów i alkoholu bez polskich znaków akcyzy. W podobnej sprawie zatrzymano też kobietę, której grozi kara do 2 lat więzienia.

Najpierw policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wspólnie z celnikami przy ul. Kolejowej w Olsztynie skontrolowali stoisko Dominika B. Okazało się, że 30-latek przechowywał tam 530 paczek nielegalnych papierosów i 24 l spirytusu. Mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego usłyszał wczoraj zarzuty. Oprócz tego, że Dominik B. stracił towary bez polskich znaków akcyzy, policjanci na poczet przyszłych kar zabezpieczyli 500 złotych.

Następnie mundurowi i funkcjonariusze Urzędu Kontroli Skarbowej z Olsztyna skierowali swoje kroki do mieszkania i garażu przy ul. Pogodnej w Biskupcu. Tam 62-letni Jerzy M. przechowywał 2,5 l alkoholu i 30 paczek papierosów bez akcyzy. Mężczyzna naraził Skarb Państwa na straty w wysokości 3500 złotych. Sprawca odpowie za wykroczenie karno-skarbowe.

Następnie grupa realizacyjna przeszukała mieszkanie przy ul. Warszawskiej. W różnych szafkach Jadwiga Cz. ukryła 960 paczek tytoniu i 19 l alkoholu. Towary były nielegalne. W wyniku działalności 54-latki budżet państwa został uszczuplony o prawie 10 tysięcy złotych. Kobieta przyznała się do zarzutu, za który grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / łn)

 

Powrót na górę strony