Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

19-latek próbował wyłudzić 170 tys. zł

Data publikacji 30.09.2010

Na wniosek kościańskiej prokuratury sąd aresztował 19-latka z Kościana, który próbował wyłudzić z banku 170 tysięcy złotych. Ukrywający się w Poznaniu podejrzany został zatrzymany przez policjantów zajmujących się przestępczością gospodarczą.

Z ustaleń śledczych wynika, że 19-latek skrupulatnie przygotowywał się do przestępstwa, studiując procedury zabezpieczeń i funkcjonowania bankowych kont i rachunków. Wydawało mu się, że w ofercie jednego z banków znalazł lukę, która pozwoli mu wyłudzić większą gotówkę. Wykorzystując wymyśloną przez siebie metodę, postanowił zdobyć 170 000 złotych.

„Patent” polegać miał na błyskawicznym wykorzystaniu stanu wprowadzenia banku w błąd, co do ilości transferowanych pieniędzy. Bankowcy szybko odkryli oszustwo i zapobiegli wypłacie tych pieniędzy. Wtedy zdemaskowany 19-latek zaczął się ukrywać.

Wszystko wskazuje na to, że w przypadku powodzenia przestępczego scenariusza zamierzał wyjechać z kraju. Po kilku dniach „zamelinowany” w Poznaniu, niedoszły malwersant, został zatrzymany przez policjantów zajmujących się przestępczością gospodarczą. Wczoraj trafił do aresztu. Karanemu już w przeszłości za oszustwo 19-latkowi, grozi do 8 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony