Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Groził pistoletem; posiadał kilka sztuk nielegalnej broni

Data publikacji 01.10.2010

Policjanci z powiatu świdnickiego zatrzymali mężczyznę, który groził bronią pracownikom budowy, żądając przerwania prac remontowych. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli 5 jednostek broni pneumatycznej. Prawie wszystkie nosiły ślady przerobienia na broń strzelającą ostrą amunicją. 31-latek odpowie za groźby. Broń będzie poddana przez biegłego szczegółowej ekspertyzie. Policjanci sprawdzają, czy nie była wykorzystywana do innych przestępstw.

Do zdarzenia doszło 30 września 2010 roku, w godzinach rannych. Policjanci z Marcinowic powiadomieni zostali przez pracowników budowy o groźbach mężczyzny, który miał przy sobie broń. Mężczyźni wykonywali prace remontowe dachu jednego z budynków mieszkalnych, kiedy zjawił się tam człowiek z przedmiotem przypominającym pistolet i grożąc nim oraz zdetonowaniem ładunku wybuchowego, który miał znajdować się w remontowanym budynku, zażądał przerwania robót.

Policjanci z Marcinowic prowadząc rozpoznanie operacyjne ustalili, że wskazany mężczyzna może faktycznie posiadać w domu broń. W związku z tym wsparcia udzielili im funkcjonariusze kryminalni oraz Grupa Realizacyjna z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

W wyniku wspólnie przeprowadzonych działań, policjanci zatrzymali podejrzewanego mężczyznę. Podczas sprawdzania jego miejsca zamieszkania i pomieszczeń gospodarczych, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli cztery jednostki broni pneumatycznej (karabinki i pistolet), z których większość nosiła ślady przerobienia na broń ostrą.

Prowadząc dalsze czynności w tej sprawie, funkcjonariusze sprawdzili także miejsce zamieszkania rodziców zatrzymanego mężczyzny. Tam znaleźli kolejną jednostkę broni pneumatycznej, także noszącą ślady przerobienia na broń do strzelania amunicją ostrą.

Zatrzymany mężczyzna odpowie za groźby za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Zabezpieczona przez policjantów broń trafi do biegłego, celem przeprowadzenia szczegółowej ekspertyzy. Funkcjonariusze wyjaśniając okoliczności tej sprawy, sprawdzają także, czy zabezpieczona broń nie była wykorzystywana do innych przestępstw.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony