Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny mecz na nowym stadionie w Poznaniu

Data publikacji 01.10.2010

Policjanci odpowiedzialni za zabezpieczenie pierwszego meczu piłkarskiego na nowo otwartym stadionie w Poznaniu, wysoko oceniają poziom bezpieczeństwa podczas tej imprezy. 42 tysiące kibiców bez przeszkód dotarło na sportowy obiekt i sprawnie po meczu wróciło do domów. I Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu inspektor Wojciech Ołdyński podziękował wszystkim służbom zaangażowanym w zabezpieczenie meczu.

W czwartek wieczorem na stadionie miejskim w Poznaniu rozegrany został mecz ligi europejskiej pomiędzy Lechem Poznań a FC Salzburg . Na stadionie zjawił się komplet 42 tysięcy kibiców. Była to pierwsza tak duża impreza sportowa na nowo wybudowanym stadionie piłkarskim. Mecz nie był uznawany za wydarzenie o podwyższonym stopniu ryzyka. Oprócz fanów poznańskiej drużyny nie było kibiców z Austrii.

W zapewnieniu bezpieczeństwa brało udział kilkuset policjantów prewencji, ruchu drogowego i innych służb. Policjanci realizowali scenariusz obejmujący przede wszystkim pomoc wszystkim kibicom w dotarciu na ulicę Bułgarską i powrót do domów po zakończeniu meczu. Na czas meczu zamknięte zostały dla ruchu pojazdów ulice Bułgarska i Grunwaldzka. Zgodnie z przewidywaniami policyjnych sztabowców newralgicznym momentem był koniec meczu. W czasie 30 minut ponad 40 tysięcy ludzi opuściło stadion i ruszyło w kierunku centrum miasta, a stamtąd do swoich domów. Na zamkniętych w tym czasie ulicach poruszały się wyłącznie autobusy i tramwaje przewożące kibiców.

Równolegle z działaniami zabezpieczającymi w jednostkach policyjnych trwały specjalne dyżury na wypadek incydentów z udziałem kibiców. Trzeba jednak zaznaczyć, że Policja nie odnotowała żadnych wydarzeń związanych z tą imprezą. Niebawem odbędzie się odprawa podczas, której omówione zostaną wszystkie szczegóły zabezpieczenia. Należy podkreślić już teraz, że doświadczenia służb policyjnych z wczorajszego dnia będą mogły być z powodzeniem wykorzystane podczas kolejnych imprez piłkarskich na stadionie miejskim w Poznaniu.

(KWP w Poznaniu / mw)
 

Powrót na górę strony