Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śmierć po dopalaczach?

Data publikacji 02.10.2010

Policjanci z Mikołowa wyjaśniają okoliczności i przyczyny śmierci 20-letniego mieszkańca miasta. Do śmierci mogło dojść przez zażyte przez mężczyznę dopalacze. Z kolei w Zabrzu kolejne cztery osoby zatruły się tak zwanymi „produktami kolekcjonerskimi” - teraz wszyscy przebywają w szpitalu.

Wszystkie opisywane zdarzenia miały miejsce w województwie śląskim. W pierwszym przypadku, jak ustalili policjanci przed 22.00 do mieszkania swojej znajomej w Łaziskach Górnych przyszedł 20-letni mikołowianin. Powiedział, że źle się czuje po zażyciu dopalaczy. Po chwili zrobiło mu się gorąco, a gdy zaczął sinieć, znajoma wezwała pogotowie ratunkowe. Przeprowadzona reanimacja niestety nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Młody chłopak zmarł. Prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok. Jej wyniki pozwolą nam na ustalenie, czy przyczyną śmierci faktycznie było zażycie dopalaczy, narkotyków lub innych środków.

Kolejne przypadki zatruć dopalaczami miały miejsce w Zabrzu. Pierwsze zgłoszenie o zatruciu dotarło do dyżurnego Policji wczoraj wieczorem. Przebywający w mieszkaniu przy ul. Ciupki 40-letni mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy informując, że jego żona straciła przytomność. Na miejsce skierowano załogę pogotowia ratunkowego, której lekarz stwierdził zatrucie organizmu 33-letniej kobiety. W czasie udzielania pomocy medycznej dolegliwości zgłosił także zgłaszający interwencję 40-latek. Oboje zostali przewiezieni do szpitala. Drugie zgłoszenie dotyczące zatrucia dopalaczami zostało skierowane do zabrzańskiej Policji o godzinie 3.00 nad ranem. Tym razem ofiarami szkodliwych „produktów kolekcjonerskich” stały się dwie młode dziewczyny w wieku 16 i 18 lat. Przebywały one w mieszkaniu 23-latka mieszkającego przy ul. Gawrona. Nieletnia została przewieziona do centrum pediatrii, natomiast starsza o dwa lata koleżanka trafiła na oddział intensywnej terapii. W obu przypadkach policjanci ustalili już sklepy w, których zostały zakupione szkodliwe środki.

(KWP Katowicze / kj)

Powrót na górę strony