Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skuteczna walka z dopalaczami (aktl.)

Data publikacji 03.10.2010

Ponad 1100 skontrolowanych placówek, prawie 900 zamkniętych sklepów, w których prowadzono sprzedaż hurtową i detaliczną oraz produkcję dopalaczy, to efekt walki z tymi niebezpiecznymi substancjami przeprowadzonej w całym kraju przez kilkuset inspektorów sanitarnych i około 3 tys. policjantów.

Główne uderzenie w dopalacze rozpoczęło się wczoraj o godzinie 15.00. To wówczas wytypowano prawie 1000 sklepów i hurtowni z dopalaczami, do których wchodzili inspektorzy sanitarni i policjanci. Lista sklepów z tymi specyfikami na bieżąco jest weryfikowana.

Dziś do godziny 11.00 policjanci skontrolowali ponad 1100 punktów z dopalaczami. Na tę chwilę w całym kraju zastało zamkniętych prawie 900 placówek. W ośmiu województwach policjanci ujawnili substancje, gdzie narkotesty wykazały, że w dopalaczach mogą znajdować się substancje narkotyczne – głównie amfetamina i marihuana.

Akcja trwa nadal i będzie kontynuowana jeszcze przez kilka najbliższych dni. Inspektorzy sanitarni i policjanci docierają do kolejnych placówek, w których są sprzedawane dopalacze - tak, aby dostarczyć decyzję Głównego Inspektora Sanitarnego do wszystkich podmiotów.

Powrót na górę strony