Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowano nielegalną rozlewnię alkoholu

Data publikacji 05.10.2010

Policjanci Centralnego Biura Śledczego, wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Szczecinie, zatrzymali na terenie powiatu koszalińskiego dwóch mężczyzn, którzy odkażali spirytus. W nielegalnej rozlewni mieli ponad 3 tysiące litrów alkoholu.

Mężczyźni urządzili rozlewnię w magazynie w jednej z podkoszalińskich miejscowości. W tym celu przygotowali całą linię produkcyjną – zamontowali parownik, grzałki, rurki oraz pięć zbiorników o pojemności tysiąca litrów. Mieli również setki plastikowych butelek, kartony i nakrętki. Część alkoholu była już przelana do mniejszych pojemników. Reszta znajdowała się w wielkich zbiornikach.

Napełnione butelki nie miały żadnych znaków akcyzy. Po przeliczeniu okazało się, że mężczyźni posiadali w magazynie 3193 litry spirytusu o stężeniu 75-95 proc. Wartość uszczuplenia podatku na rzecz Skarbu Państwa wstępnie oszacowano na ponad 144 tys. złotych.

Alkohol i sprzęt do jego produkcji zostały zabezpieczone przez Izbę Celną, która prowadzi postępowanie w tej sprawie. 28- i 27-letni mieszkańcy Koszalina, którzy odkażali spirytus, usłyszeli zarzuty. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego skarbowego grożą im za to wysokie grzywny.

(KWP w Szczecinie / mg)

Powrót na górę strony