Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali sprawców napadu na sklep w Mielcu

Data publikacji 06.10.2010

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w czwartek (30.09) napadli na sklep przy Alei Niepodległości w Mielcu. Grożąc ekspedientce nożem ukradli kasę fiskalną wraz z gotówką.

W czwartek, około godz. 1830 dyżurny Policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że dwóch młodych mężczyzn napadło na sklep przy głównej ulicy w mieście. Po wejściu do sklepu, jeden ze sprawców przystawił nóż do szyi ekspedientki, a drugi skradł kasę fiskalną, w której znajdował się dzienny utarg - około 1200 zł.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców. W wyniku czynności prowadzonych w innej sprawie kryminalnej, do której funkcjonariusze typowali już osobę podejrzewaną powiązano niektóre fakty i ustalono jednego ze sprawców napadu. Okazał się nim 20-latek z powiatu mieleckiego. W sobotę mężczyzna został zatrzymany, a wczoraj usłyszał zarzut rozboju. Sąd aresztował go na trzy miesiące.

Również wczoraj wieczorem na terenie miasta zatrzymano drugiego ze sprawców, 22-letniego mieszkańca powiatu mieleckiego. Mężczyzna był również poszukiwany od kilku miesięcy do odbycia kary pozbawienia wolności za pobicie. W trakcie zatrzymania próbował uciec funkcjonariuszom. Alkomat wykazał u niego 1,42 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dzisiaj z jego udziałem zostaną wykonane czynności procesowe.

Czynności w tej sprawie prowadzi KPP w Mielcu.

(KWP w Rzeszowie / mag)
 

Powrót na górę strony