Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli viagrę niedopuszczoną do obrotu

Data publikacji 07.10.2010

433 tabletki środka farmaceutycznego niedopuszczonego do obrotu o wartości rynkowej 24 tys. złotych zabezpieczyli policjanci z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Zatrzymali Andrzeja K., który już wczoraj usłyszał zarzut.

W ramach międzynarodowych działań związanych z ujawnieniem i zwalczaniem przestępczości dotyczącej sprzedaży za pośrednictwem Internetu sfałszowanych produktów leczniczych lub niedopuszczonych do obrotu na terenie kraju, policjanci zatrzymali Andrzeja K. Mieszkaniec gminy Stare Babice wpadł, gdy funkcjonariusze na jednej z internetowych aukcji ujawnili oferowany do sprzedaży środek farmaceutyczny uznany przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego jako pochodzący z nielegalnego źródła. Policjanci ustalili, że oprócz tego medykamentu sprzedaje on również pojedyncze tabletki innego środka leczniczego o nazwie viagra.

W toku prowadzonych czynności operacyjno-dochodzeniowych funkcjonariusze ustalili dane i adres zamieszkania i zatrzymali mężczyznę sprzedającego produkty lecznicze. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania Andrzeja K. detektywi ujawnili i zabezpieczyli łącznie 433 tabletki o wartości rynkowej 24 tys. złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzut przechowywania w celu wprowadzenia do obrotu za pośrednictwem portalu aukcyjnego produkt leczniczy nie posiadając zezwolenia na dopuszczenie do obrotu. Andrzej K. przyznał się do zarzutu i poddał dobrowolnie karze.

(KSP/js)
 

Powrót na górę strony