Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Krzyże Zasługi za Dzielność dla policjantów

Data publikacji 08.10.2010

Płoccy funkcjonariusze, którzy ofiarnie pełnili służbę podczas ostatniej powodzi, zostali odznaczeni Krzyżami Zasługi za Dzielność, przyznanymi przez Prezydenta RP. Wśród odznaczonych są dwaj policjanci, którzy zaraz po informacji o przerwaniu wału w Świniarach zwodowali policyjną motorówkę i jako pierwsi rozpoczęli ewakuację mieszkańców wsi.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej za zasługi w ratowaniu życia ludzkiego i mienia odznaczył Krzyżami Zasługi za Dzielność policjantów: Marka Głuszka z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego, Krzysztofa Kęsickiego i Adama Michalaka z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji oraz Tomasza Króla i Piotra Rybciaka z KP Gąbin. Marek Głuszek, Krzysztof Kęsicki i Adam Michalak, widząc, że wóz ratowniczy Straży Pożarnej został uwięziony przez szybko przybierającą wodę, podjęli natychmiastowe działania, dzięki którym wyciągnęli ten pojazd. Tomasz Król i Piotr Rybciak to policjanci, którzy zaraz po informacji o przerwaniu wału w miejscowości Świniary zwodowali policyjną motorówkę i jako pierwsi policjanci rozpoczęli ewakuację mieszkańców wsi, w pierwszej kolejności były to kobiety i małe dzieci. Po ewakuacji cały czas patrolowali zalany teren, aby nie dopuścić do kradzieży pozostawionego mienia powodzian.

Wczoraj w płockiej komendzie odbyła się uroczystość nadania im odznaczeń państwowych. Odznaczenia wręczał Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Rafał Korczak w asyście I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Płocku podinsp. Zbigniewa Włodkowskiego. Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego podziękował odznaczonym policjantom za to, co zrobili w tym trudnym dla powodzian czasie. Komendant Korczak wręczył również akt mianowania na pierwszy stopień oficerski - podkomisarza policji - mł. asp. Sławomirowi Żelechowskiemu, który pełni służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku na stanowisku Zastępcy Naczelnika Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą.

(KWP w Radomiu / mg)

Powrót na górę strony