Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

VII Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym

Data publikacji 08.10.2010

Wczoraj w miejscowości Hutki-Kanki gm. Łazy odbyły się siódme Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi. Zawody zorganizowane zostały przez Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach wspólnie z Urzędem Miasta i Gminy Łazy. W zawodach uczestniczyło ponad 250 zawodniczek i zawodników reprezentujących służby mundurowe z całego kraju. Udział w biegu wzięli również uczniowie ze szkół o profilu policyjnym. Kobiety rywalizowały na dystansie 4 a mężczyźni 6 kilometrów. Trasa zlokalizowana była na terenie duktów leśnych w pobliżu campingu im. sierż. Grzegorza Załogi.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli zawodnicy Wyższej Szkoły Policji ze Szczytna, drugie miejsce zajęli reprezentanci Żandarmerii Wojskowej, natomiast trzecie zawodnicy Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Katowicach.

W klasyfikacji kobiet laureatką została Katarzyna Straszewska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, drugie wywalczyła Aleksandra Saraceń z Komendy Rejonowej Policji w Warszawie, natomiast trzecie zajęła Agnieszka Solik z XV Liceum Ogólnokształcącego w Katowicach.

W kategorii mężczyzn do 40. roku życia najlepszym okazał się Maciej Wojciechowski z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie za nim uplasował się Andrzej Nowak z Żandarmerii Wojskowej, trzeci na metę przybiegł Mateusz Kazek z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

W kategorii powyżej 40. roku życia najlepszym został Janusz Miketa z Samodzielnego pododdziału Policji w Częstochowie, drugi zameldował się na mecie Andrzej Guzy z Żandarmerii Wojskowej, trzecie miejsce przypadło Mariuszowi Palaczowi z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku.

W zawodach brały udział reprezentacje młodzieżowe ze szkół. W tej kategorii zwyciężył Oliwier Bula z II Liceum Ogólnokształcącego w Chorzowie, na drugim miejscu uplasował się Patryk Falski z Zespołu Szkóła im prof. R. Gostkowskiego w Łazach, trzecie miejsce wywalczył Paweł Sarna z II Liceum Ogólnokształcącego w Chorzowie.

Wszystkim zawodnikom gratulacje składał insp.Ryszard Leśniewski, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji. Ponadto na grobie tragicznie zmarłego sierż. Grzegorza Załogi kwiaty złożył jego ojciec wraz z insp. Ryszardem Leśniewskim oraz  Burmistrzem Miasta i Gminy Łazy Maciejem Kaczyńskim.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i zapraszamy ponownie za rok.

(KWP w Katowicach/js)

Powrót na górę strony