Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

To była podrobiona odzież

Data publikacji 12.10.2010

Odzież dziecięcą o wartości prawie 60 tys. złotych zabezpieczyli policjanci z Piaseczna podczas działań przeprowadzonych w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej. Właścicielka stoiska, obywatelka Wietnamu, będzie odpowiadała za wprowadzanie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi.

Policjanci z Piaseczna zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w trakcie prowadzonych działań kontrolowali centrum handlowe w Wólce Kosowskiej. Sprawdzali czy oferowany przez sprzedających towar jest udostępniany klientom zgodnie z prawem. Policjanci nie musieli długo czekać na efekty swojej pracy. Ich uwagę zwróciły ubrania dziecinne na jednym ze stoisk.

Uwagę policjantów zwróciły przede wszystkim artykuły ze znakami towarowymi znanych światowych firm. Podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że sprzedawane artykuły mają zastrzeżone znaki towarowe.

Policjanci zabezpieczyli towar o wartości prawie 60 tys. złotych. Jego właścicielka poniesie odpowiedzialność za popełnione przestępstwo. Zgodnie z artykułem 305 ustawy o prawie własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 5 lat.

(KSP/js)
 

Powrót na górę strony