Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijana przyjmowała pacjentów

Data publikacji 13.10.2010

Kołobrzescy policjanci zatrzymali 52-letnią dentystkę, która przyjmowała pacjentów w prywatnym gabinecie będąc w pod wpływem alkoholu. Policję poinformowała matka 7-letniej dziewczynki, która siedząc na fotelu dentystycznym wyczuła alkohol od pani doktor.

Wczoraj dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu został telefonicznie powiadomiony, że w jednym z prywatnych gabinetów stomatologicznych lekarz, który przyjmuje pacjentów, jest pijany. Na miejsce wysłano policjantów, którzy zastali tam 52-letnią lekarkę, od której wyczuli silną woń alkoholu. W rozmowie pani stomatolog oświadczyła, że faktycznie tego dnia około godziny 16.00 wypiła 150 gramów wódki, tłumacząc swoje zachowanie kłopotami osobistymi. Ustalono również, że pracowała ona od godziny 14.00. W związku z tym lekarkę przebadano na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że ma ona 2,2 promila. Nakazano jej również, by zaprzestała przyjmowania pacjentów.

Ponadto zgłaszająca oświadczyła, że to jej 7-letnia córka siedząca na fotelu stomatologicznym wyczuła od lekarza alkohol.

Dzisiaj wobec 52-letniej kobiety skierowany zostanie wniosek do sądu z art. 70 Kodeksu Wykroczeń oraz powiadomiona zostanie Izba Lekarska .

(KWP w Szczecinie/js)
 

Powrót na górę strony