Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zapobiegli wprowadzeniu nielegalnych palet

Data publikacji 13.10.2010

Policjanci z Sieradza zatrzymali dwóch mężczyzn i zabezpieczyli ponad 100 tys. klamer służących do legalizacji palet. Zatrzymani, którzy weszli w ich posiadanie nielegalnie, usłyszeli zarzut paserstwa. Wspólne działania policjantów i pełnomocnika EPAL zapobiegły wprowadzeniu na rynek, po bezprawnej legalizacji, ponad 106 tys. podrobionych palet.

W poniedziałek policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu wraz z pełnomocnikiem Polskiego Komitetu Narodowego EPAL (podmiot zajmujący się ochroną prawną obrotu paletami w Polsce) na terenie gminy Brzeźnio zatrzymali kuriera przewożącego 32 tysiące klamer legalizacyjnych do palet o wartości ponad 51 tysięcy złotych. Metalowe klamry służą do legalizacji palet i są pod ścisłą reglamentacją. Dystrybucją na terenie kraju zajmuje się EPAL. Zatrzymany 46–latek wszedł nielegalnie w posiadanie tych klamer.

Policyjne działania zaowocowały zatrzymaniem kolejnego mężczyzny – 38-letniego mieszkańca powiatu sieradzkiego. W czasie przeszukania pomieszczeń w jego firmie ujawniono i zabezpieczono kolejne, prawie 74 tysiące klamer o wartości rynkowej około 120 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze w trakcie czynności procesowych dokonali zabezpieczenia majątkowego u obu zatrzymanych na łączną kwotę ponad 35 tysięcy złotych.

Dzisiaj w Prokuraturze Rejonowej w Sieradzu zatrzymani usłyszeli zarzut paserstwa, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Jeden z podejrzanych przyznał się do zarzucanego mu czynu i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze.

Działania policjantów i pełnomocnika EPAL zapobiegły wprowadzeniu na rynek po bezprawnej legalizacji ponad 106 tysięcy podrobionych palet.


(KWP w Łodzi/js)
 

Powrót na górę strony