Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana „dziupla” samochodowa

Data publikacji 13.10.2010

Policjanci z Lublina, podczas akcji wymierzonej w grupę zajmującą się kradzieżami samochodów, zatrzymali 4 mężczyzn. W gminie Jabłonna odkryli "dziuplę" samochodową, w której ujawnili dwa kradzione passaty. Jeden z samochodów miał już przerobiony znak VIN. Trzech mężczyzn tymczasowo aresztowano, jeden odpowie za paserstwo, dwaj pozostali za kradzież z włamaniem.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w gminie Jabłonna. Policjanci z wydziału kryminalnego komendy wojewódzkiej weszli na teren jednej z posesji. Akcja wymierzona była w grupę zajmującą się kradzieżami samochodów. Na miejscu policjanci ujawnili "dziuplę" samochodową służącą do przechowywania i demontażu aut. Na posesji stały zaparkowane dwa kradzione passaty. Każdy z tych samochodów warty jest około 30 tys. złotych. Jeden z samochodów miał już przerobiony znak VIN.

Policjanci zatrzymali 4 mężczyzn. Trzech z nich w wieku 30-41 lat usłyszało zarzuty. Decyzją Sądu Rejonowego zastosowano wobec nich tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. 41-latek będzie odpowiadać za paserstwo, dwaj pozostali za kradzież z włamaniem.

W warsztacie policjanci ujawnili także elementy nadwozia pochodzące z 6 inny aut. Stróże prawa ustalili, że jeden z nich pochodzi z kradzieży.

Grupa działała na terenie całego kraju, głównie na terenie województwa lubelskiego. Złodzieje kradli tylko niemieckie samochody osobowe. Funkcjonariusze ustalają czy pozostałe części również pochodzą z kradzionych pojazdów oraz ustalają osoby poszkodowane.

Zatrzymani mężczyźni byli już wcześniej karani. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie/js)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja