Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przewoził o 27 pasażerów za dużo

Data publikacji 14.10.2010

Policjanci ruchu drogowego z Kielc, na terenie gminy Górno, zatrzymali do kontroli kursowego mercedesa. Kierowca busa w rażący sposób naruszył zasady ruchu drogowego. 49-letni mężczyzna przewoził o 27 osób więcej, łamiąc przepisy. Policjanci w tej sprawie skierowali do sądu wniosek o ukaranie kierowcy.

Wczoraj po południu, w jednej z miejscowości na terenie gminy Górno, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymali do kontroli mercedesa. Podróżowali nim pasażerowie na trasie Kielce – Kakonin. Okazało się, iż kierowca przewoził 58 osób. Natomiast zgodnie z zapisem w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, wolno mu było przewozić tylko 31 osób. Kierowca przewożąc o 27 pasażerów więcej w rażący sposób naruszył przepisy ruchu drogowego, tym samym popełniając wykroczenie.

Do sądu skierowano wniosek o ukaranie 49-letniego kierowcy. Ten indywidualny przypadek, rozpatrzony przez sąd, może skutkować dla mężczyzny znacznie surowszą karą, niż ustawowe 100 złotych mandatu.

(KWP w Kielcach/js)

Powrót na górę strony