Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za przemoc wobec dzieci

Data publikacji 15.10.2010

36-letnia kobieta i jej konkubent, na wniosek policjantów i prokuratora, zostali tymczasowo aresztowani na dwa miesiące. Usłyszeli zarzuty znęcania się nad dziećmi. Sześcioro dzieci w wieku od 10 do 15 lat umieszczono w placówce opiekuńczo-wychowawczej. Zatrzymanym opiekunom grozi kara do 5 lat więzienia.

Wczoraj na wniosek policjantów z bydgoskiego Błonia oraz prokuratury sąd tymczasowo aresztował na 2 miesiące kobietę i jej konkubenta. Wcześniej oboje usłyszeli zarzuty znęcania się nad sześciorgiem dzieci. O przemocy w rodzinie policjanci dowiedzieli się we wtorek od pracownika opieki społecznej.

36-letnia matka oraz 43-letni mężczyzna zostali zatrzymani i umieszczeni w policyjnym areszcie, skąd trafili na przesłuchanie do prokuratury. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że w mieszkaniu często dochodziło do alkoholowych libacji oraz stosowania przemocy i znęcania się nad dziećmi. Czwórka nieletnich w wieku od 10 do 15 lat została umieszczona w placówce opiekuńczo-wychowawczej. O ich dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

Za przestępstwo fizycznego i psychicznego znęcania się grozi kara do 5 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy/js)

Powrót na górę strony