Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dostawczym busem przewoził 12 osób

Data publikacji 15.10.2010

W ostatnich dniach policjanci z Tarnobrzega i Przeworska ujawnili poważne naruszenia przepisów dotyczących przewozu osób. Kierowca dostawczego volkswagena, w części ładunkowej na prowizorycznych siedzeniach i skrzyniach, wiózł 12 osób. Za to wykroczenie odpowie kierowca, który przewoził ludzi i właściciel auta, który dopuścił do korzystania z pojazdu w sposób niezgodny z jego przeznaczeniem.

Policjanci z tarnobrzeskiej "drogówki" pełnili służbę na terenie Trześni, w gminie Gorzyce. Przed godz. 20.00 zwrócili uwagę na dostawczego volkswagena. W tylnej szybie pojazdu dostrzegli osoby. Były przewożone w części ładunkowej. Funkcjonariusze zatrzymali volkswagena transportera do kontroli.

Sprawdzili pojazd a wówczas okazało się, że zarejestrowany jest jako samochód ciężarowy z możliwością przewozu tylko dwóch osób. Mimo tego, w części ładunkowej, na prowizorycznych siedzeniach i skrzynkach z jabłkami przewożono 12 osób, które wracały z Sandomierza po zakończonych pracach polowych.

Policjanci nie dopuścili pojazdu do dalszej jazdy. 48-letni kierowca odpowie za przewożenie większej liczby osób niż wynika to z liczby miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym. Odpowiedzialność za wykroczenie poniesie też właściciel, który dopuścił do korzystania z pojazdu w sposób niezgodny z jego przeznaczeniem.

Nieco inna sytuacja miała miejsce w Przeworsku. Dyżurny Policji przyjął zgłoszenie od zaniepokojonego mieszkańca, że bus jadący z Przemyśla jest przeładowany. Patrol Policji skontrolował pojazd. Okazało się, volkswagen należy do przemyskiej firmy przewozowej wykonującej regularne kursy na trasie Przemyśl - Rzeszów. Stwierdzono, ze pojazdem przewożono około 30 osób, mimo że bus przystosowany był do przewozu 20 pasażerów. Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 100 złotych. Okazało się, że nie jest to jego pierwsza takie wykroczenie.

(KWP w Rzeszowie/js)
 

Powrót na górę strony