Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli dzieła sztuki warte blisko 300 tys. złotych

Data publikacji 15.10.2010

Wrocławscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzieże dzieł sztuki o wartości blisko 300 tys. złotych. Ich łupem padły m.in. obrazy, ikony oraz wyroby ze złota. Funkcjonariusze odzyskali 25 skradzionych dzieł, które znajdowały się w jednym z wrocławskich antykwariatów. Niektóre z nich wystawione były już na licytację.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z komisariatu na wrocławskim śródmieściu ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzieże dzieł sztuki o wartości blisko 300 tys. złotych z jednego z wrocławskich mieszkań. Zatrzymani to mieszkańcy gminy Długołęka, w wieku 18, 27 i 32 lat. Dwaj z nich byli już wcześniej notowani za drobniejsze kradzieże. Wszyscy podejrzani trafili do policyjnego aresztu.

Jak ustali funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą, do kradzieży doszło na przestrzeni sierpnia i września br. Sprawcy działali na szkodę starszego mężczyzny, mieszkającego samotnie. Rodzina powiadomiła policjantów ze śródmieścia o tym, że z jego mieszkania zniknęło wiele cennych przedmiotów.

Na podstawie przeprowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o kradzieże obrazów, ikon czy też wyrobów ze złota. Sprawcy wstawiali te przedmioty do jednego z wrocławskich antykwariatów. Niektóra z nich były już wystawione na licytację.

Policjanci odzyskali 25 skradzionych dzieł.

Teraz sprawcy za kradzieże odpowiedzą przed sądem. Za przestępstwa, których się dopuścili, grozi im teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu/js)
 

Powrót na górę strony