Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za ugodzenie nożem

Data publikacji 18.10.2010

Pilscy kryminalni zatrzymali 35-letniego mieszkańca Piły. Mężczyzna jest podejrzany o ugodzenie nożem 44 -letniego pilanina. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w minioną środę w jednym z barów na ulicy Batorego w Pile. Z zebranych do tej pory informacji wynika, że około 21.00 do lokalu przyszło dwóch mężczyzn. Zachowywali się agresywnie, obrażali znajdujących się w środku gości. Właścicielka baru zwróciła mężczyznom uwagę, prosząc ich jednocześnie o uspokojenie. Od tego momentu wydarzenia potoczyły się bardzo szybko.

W pewnym momencie jeden z mężczyzn wstał od stolika i podszedł do stojącej za barem właścicielki. Groził kobiecie, a następnie z kieszeni spodni wyciągnął nóż, którym ją zaatakował. Jeden z klientów natychmiast podbiegł do szarpiącej się pary. Podczas zamieszania sprawca ugodził trzykrotnie nożem w plecy interweniującego mężczyznę. Po całym zdarzeniu razem ze swoim kompanem opuścił lokal.

Na miejsce wezwana został karetka pogotowia oraz patrol policyjny. Na szczęście obrażenia, jakich doznał mężczyzna, okazały się niegroźne. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Pilscy kryminalni przystąpili do poszukiwania sprawcy. Funkcjonariusze przesłuchali między innymi kilkunastu świadków zdarzenia. Dzięki uzyskanym informacjom już po kilu godzinach znali tożsamość podejrzanego.

W miniony piątek policjanci dowiedzieli się, że poszukiwany mężczyzna może się ukrywać u swojego znajomego w jednym z domów na terenie Piły. Jeszcze tego samego dnia w godzinach południowych funkcjonariusze dotarli pod wskazany adres. W trakcie przeszukania pomieszczeń zatrzymali ukrywającego się w środku napastnika. Po chwili trafił on do policyjnego aresztu.

Zatrzymany, 35-letni mieszkaniec Piły, jest dobrze znany pilskim stróżom prawa. W przeszłości był już notowany. Teraz grozi mu kara nawet 5 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony