Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Doceniona odwaga policjantów

Data publikacji 19.10.2010

Policjanci, którzy uwolnili trzyosobową rodzinę z płonącego mieszkania na ul. Kredytowej w Płocku, otrzymali dzisiaj nagrody Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. W imieniu Komendanta Wojewódzkiego nagrody wręczył funkcjonariuszom Komendant Miejski Policji w Płocku insp. Jerzy Kalbarczyk, dziękując policjantom za ich wzorową postawę.

Przypomnijmy: w nocy 4 września sierżant sztabowy Robert Leonarczyk i starszy sierżant Roman Bieńkowski z Wydziału Partolowo - Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Płocku, jako pierwsi byli na miejscu pożaru mieszkania w bloku na ul. Kredytowej. W mieszkaniu została uwięziona trzyosobowa rodzina, której drogę wyjścia na klatkę odcięły płomienie, natomiast pomimo tego, że mieszkanie znajdowało się na parterze, przez okna również nie było możliwości ucieczki, gdyż we wszystkich oknach były kraty. Liczyła się każda sekunda, gdyż płomienie sięgały już nawet balkonu, gdzie uciekli lokatorzy. Jeden z policjantów używając gaśnicy z radiowozu usiłował ugasić płomienie od strony klatki schodowej, ogień był jednak tak duży, że gaśnica okazała się za mała, drugi policjant pobiegł na zewnątrz od strony balkonu, tam widząc, że balkon jest okratowany i uwięzieni ludzie nie mogą wydostać się z mieszkania, złapał za mocno nagrzaną już kratę i zaczął ją szarpać. W pewnym momencie, gdy policjant zawisł całym swoim ciężarem na kracie, ta "puściła", a funkcjonariusz wraz z nią upadł na ziemię. Takie działanie otworzyło drogę ucieczki stojącym na balkonie lokatorom. Cała trzyosobowa rodzina mogła bezpiecznie opuścić płonące mieszkanie.

Dzisiaj Komendant Miejski Policji w Płocku insp. Jerzy Kalbarczyk wręczył sierż. szt. Robertowi Leonarczykowi i st. sierż. Romanowi Bieńkowskiemu nagrody, które na jego wniosek przyznał Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji. Wręczając nagrody Komendant Kalbarczyk podziękował policjantom za ich bohaterską i wzorową postawę.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony