Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukarano pseudokibiców z Gdyni

Data publikacji 26.10.2010

Po sobotnim meczu w Grudziądzu zatrzymano 27 pseudokibiców z Gdyni. Wczoraj sąd ich ukarał zakazem stadionowym, który będzie obowiązywał 3 lata.

Przypomnijmy: w sobotę (23.10) w Grudziądzu na stadionie piłkarskim odbył się mecz pomiędzy Olimpią Grudziądz a Górnikiem Wałbrzych. Około godz. 14:50, po zakończeniu pierwszej połowy meczu, podczas przerwy grupa kibiców wdarła się na teren stadionu. Po upływie około 10 minut służby porządkowe zaprowadziły porządek. Po meczu zatrzymano 27 osób, w tym 2 nieletnich: 24 kibiców Arki Gdynia i 3 kibiców Bałtyku Gdynia. Nieletni zostali przekazani opiekunom, natomiast 25 kibiców noc spędziło w policyjnych aresztach.

Mundurowi doprowadzili zatrzymanych pseudokibiców do sądu. Wczoraj sąd orzekł kary dla zatrzymanych. Wobec wszystkich oskarżonych sąd orzekł zakaz wstępu na imprezy masowe - mecze piłki nożnej z udziałem klubów Olimpia Grudziądz, Górnik Wałbrzych, Arka Gdynia i Bałtyk Gdynia, obowiązujący na terenie województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i dolnośląskiego na okres 3 lat.

Wobec 6 oskarżonych sąd orzekł również kary pozbawienia wolności, zawieszając ich wykonanie nawet na 5 lat. Orzekł także kary ograniczenia wolności poprzez zobowiązanie do wykonywania pracy na cele społeczne oraz grzywny i dozory kuratorskie.

(KWP w Bydgoszczy/js)
 

Powrót na górę strony