Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pseudokibice w areszcie

Data publikacji 27.10.2010

Policjanci zatrzymali dziesięć osób, które brały udział w czynnej napaści i znieważeniu funkcjonariuszy interweniujących wobec uczestników zakłócenia porządku. Do zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie podczas meczu piłkarskiego pomiędzy Slavią Ruda Śląska i Szczakowianką Jaworzno. Dwóch z zatrzymanych zostało już tymczasowo aresztowanych, a pozostałych objęto policyjnym dozorem. Nieletni odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

Do naruszenia porządku doszło na stadionie Klubu Slavia Ruda Śląska, którego drużyna w minioną sobotę rozgrywała mecz ze Szczakowianką Jaworzno. Podczas rozgrywki piłkarskiej organizator imprezy poprosił policjantów o interwencję wobec kibiców zakłócających jej przebieg.

Najpierw na funkcjonariuszy posypały się wyzwiska, a podczas próby wylegitymowania awanturników policjanci zostali zaatakowani przez pseudokibiców. Dla odparcia ataku kilkudziesięciu najagresywniejszych napastników stróże prawa zostali zmuszeni do oddania strzałów z broni gładkolufowej.

Podczas przywracania porządku policjanci zatrzymali dziesięciu najagresywniejszych chuliganów. Wśród zatrzymanych znalazło się czterech nieletnich, którzy zostali przesłuchani i jeszcze w tym samym dniu oddani pod opiekę rodziców. O ich losie zdecyduje sąd rodzinny.

Sześciu dorosłych uczestników zamieszek usłyszało już zarzuty znieważenia i czynnej napaści na funkcjonariuszy, zmuszania ich do zaniechania działań oraz udziału w zbiegowisku ze świadomością, że dopuszczają się zamachu na mienie, zdrowie, a nawet życie.

Zebrane przez policjantów dowody, pozwoliły sędziemu na tymczasowe aresztowanie dwóch najbardziej agresywnych uczestników - 17 i 20-latka z Rudy Śląskiej. Wobec dwóch 30-latków zastosowano natomiast dozór policyjny. Wcześniej prokurator zastosował również dozory wobec dwóch innych podejrzanych.

(KWP w Katowicach / mw)
 

Powrót na górę strony