Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczona kontrabanda

Data publikacji 04.11.2010

Dzisiaj rano policjanci ruchu drogowego w Lublinie i funkcjonariusze Urzędu Kontroli Skarbowej zabezpieczyli w kontrolowanym fordzie 8 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Straty Skarbu Państwa oszacowano na ponad 83 tys. złotych. Na bezakcyzowy towar natrafili wczoraj także policjanci z chełmskie drogówki, którzy w trakcie kontroli citroena odnaleźli 1400 paczek papierosów.

Wczoraj wieczorem policjanci z chełmskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej przy ul. Hrubieszowskiej kierującego citroenem xantią. Za kierownicą auta siedział 29-letni mieszkaniec Chełma. W trakcie kontroli pojazdu policjanci odnaleźli papierosy pochodzące z przemytu. Łącznie zabezpieczono ponad 1400 paczek. Straty Skarbu Państwa oszacowano na blisko 15 tys. złotych.

Na bezakcyzowy towar natrafili także lubelscy mundurowi przy Al. Solidarności. Dzisiaj rano policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie prowadzili wspólne działania z funkcjonariuszami Urzędu Kontroli Skarbowej. Kilka minut po godzinie 6: 00 zatrzymali do kontroli kierującego fordem fokusem. Samochodem podróżowało dwoje mieszkańców Radomia. Jak się okazało auto załadowane było papierosami pochodzącymi z przemytu. Okazało się, że w samochodzie znajduje się 8 tys. paczek. Wartość strat na szkodę Skarbu Państwa wynosi ponad 83 tys. złotych. Zabezpieczono także 4 litry alkoholu.

Jak się okazało 34-letni mieszkaniec Radomia nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Całość kontrabandy została zabezpieczona. Dalsze czynności wykonywać będą funkcjonariusze Urzędu Kontroli Skarbowej. Zgodnie z przepisami Kodeksu karno - skarbowego za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie/js)
 

Powrót na górę strony