Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policja interweniowała podczas meczu

Data publikacji 08.11.2010

Czterech najbardziej agresywnych kibiców zatrzymali policjanci podczas wczorajszego meczu IV ligi w Kańczudze. Interwencja Policji okazała się niezbędna, gdy kilkudziesięciu kibiców drużyny z Przeworska, pokonując ogrodzenie, wtargnęło na płytę boiska. Zdecydowane działanie funkcjonariuszy zapobiegło konfrontacji pomiędzy kibicami rywalizujących drużyn.

Wczoraj na stadionie w Kańczudze odbywał się mecz piłki nożnej o mistrzostwo IV ligi pomiędzy drużynami MKS Kańczuga i MKS Orzeł Przeworsk. W sektorze kibiców drużyny gości znalazło się około 200 osób. Już w drodze na stadion zachowywali się prowokacyjnie, dążąc do konfrontacji z kibicami z Kańczugi.

Gdy po pięciu minutach od rozpoczęcia meczu drużyna z Przeworska zdobyła bramkę, jej kibice zaczęli szarpać barierki, uszkadzając wejście do sektora. W tym czasie około 50 młodych ludzi wbiegło na płytę boiska, kierując się w stronę sektoru kibiców z Kańczugi. W związku z tym incydentem, sędzia zdecydował o przerwaniu meczu. Konieczne było podjęcie interwencji przez Policję. Zdecydowane działanie funkcjonariuszy doprowadziło do przywrócenia porządku. Zatrzymano czterech najbardziej agresywnych mężczyzn, mieszkańców Przeworska w wieku 16, 20 i 30 lat. Byli pijani, więc przewieziono ich do izby wytrzeźwień.

Podczas meczu grupa młodych osób nadal zachowywała się prowokacyjnie i dążyła do konfrontacji - policjanci uniemożliwili im jednak zakłócenie porządku. Po zakończonym spotkaniu kibice przeworskiej drużyny, krzycząc i rzucając plastikowymi butelkami, próbowali wedrzeć się na płytę stadionu. Nie reagowali na wezwania do zachowania spokoju, dlatego konieczne było użycie gazu pieprzowego.

Policjanci ustalili tożsamość około 40 osób, które zakłóciły porządek publiczny. Odpowiedzą za wykroczenie, grozi im za to kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Niewykluczone, że konsekwencje poniosą tez inne osoby, które zostaną zidentyfikowane na podstawie monitoringu.

(KWP w Rzeszowie / mg)

Powrót na górę strony