Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pseudokibice zatrzymani za brutalne pobicie

Data publikacji 08.11.2010

Katowiccy policjanci zatrzymali trzech pseudokibiców podejrzanych o brutalne pobicie mieszkańca Katowic. Ofiara z obrażeniami głowy i złamaną ręką trafiła do szpitala. Za udział w bójce, pobiciu oraz za narażenie mieszkańca Katowic na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, każdemu z podejrzanych grozi trzyletni pobyt w więzieniu.

Oficer dyżurny Komisariatu V w Katowicach otrzymał informację od lekarza jednego ze szpitali o młodym mężczyźnie, który z obrażeniami głowy i złamaną ręką trafił na blok operacyjny. Już wstępna diagnoza wykazała, że obrażenia powstały w wyniku pobicia. Konieczna była operacja, która zakończyła się dla poszkodowanego amputacją szczytów dwóch palców. Funkcjonariusze natychmiast skontaktowali się z ofiarą. Z relacji rannego mężczyzny wynikało, że został zaatakowany i pobity w parku w rejonie ulicy Hallera przez mężczyzn uzbrojonych w drewniane pałki, kije i łopaty.

Do akcji poszukiwania napastników włączyli się policjanci z Komendy Miejskiej, zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu. Stróże prawa ustalili, że sprawcami brutalnego pobicia są pseudo sympatycy jednego ze śląskich klubów piłkarskich. Policjanci zatrzymali trzech podejrzanych.

Wobec zatrzymanych prokurator zastosował policyjne dozory, poręczenie majątkowe w wysokości 5 tys. złotych, a wobec jednego zakaz kontaktowania się z pseudokibicami i zakaz udziału w meczach "ulubionej" drużyny.

Za udział w bójce, pobiciu oraz za narażenie mieszkańca Katowic na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, każdemu z podejrzanych grozi trzyletni pobyt w więzieniu. Policjanci zajmujący się sprawą planują kolejne zatrzymania.

(KWP w Katowicach / mw)
 

Powrót na górę strony