Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Inowrocławskie derby skończą się dla nich w sądzie

Data publikacji 15.11.2010

8 osób, które podczas niedzielnego meczu w Inowrocławiu złamały przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, w trybie przyspieszonym stanie przed sądem. Za złamanie tych przepisów grozi im kara grzywny, ograniczenia wolności a nawet do 3 lat więzienia.

Wczoraj podczas meczu piłkarskiego zatrzymano 7 osób, w tym jednego nieletniego. Pokonując płot,  wtargnęli oni bez biletów na stadion. Ujęli ich pracownicy ochrony i przekazali Policji. Wobec nieletniego materiały trafią do sądu dla nieletnich. Pozostali, którzy dopuścili się przestępstwa, trafili do policyjnego aresztu. Staną przed sądem w trybie przyspieszonym. Grozi im kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet więzienia do 3 lat.

Z karą wymierzoną w trybie przyspieszonym musi liczyć się również 23-letni mężczyzna, który, będąc nietrzeźwy, wniósł na stadion alkohol. Jego także zatrzymała ochrona i przekazała Policji. Podczas trwania meczu obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia i spożywania alkoholu, co wynika z przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Za ten czyn grozi kara ograniczenia wolności oraz grzywna.

(KWP w Bydgoszczy/js)
 

Powrót na górę strony