Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przechwycili transport 2 kg marihuany

Data publikacji 15.11.2010

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego i Bolesławca zatrzymali dwie osoby podejrzane o przemyt narkotyków. W samochodzie, którym poruszali się podejrzani, funkcjonariusze znaleźli ponad 2 kg marihuany. Zatrzymani decyzją sądu zostali już tymczasowo aresztowani. Grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego, wspierani przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu, przeprowadzili realizację, której efektem było przechwycenie transportu marihuany. Policjanci zatrzymali także dwie osoby – mężczyznę i kobietę, podejrzanych o przemyt środków odurzających.

Do zatrzymania doszło na jednej z ulic Bolesławca. Funkcjonariusze zatrzymali samochód, którym poruszali się podejrzani. W środku znajdowały się dwa worki z narkotykami. Jeden z nich leżał na tylnym siedzeniu, drugi natomiast schowany był pod fotelem pasażera. Policjanci przechwycili łącznie ponad 2,2 kg marihuany, z której można uzyskać blisko 15 tys. porcji handlowych.

Funkcjonariusze podejrzewają, że zatrzymani przewozili narkotyki z Holandii. Obecnie policjanci wyjaśniają skąd pochodzą i do kogo miały trafić środki odurzające.

29–letnia mieszkanka Łodzi i 33–letni mieszkaniec jednej z miejscowości w gminie Bolesławiec, decyzją sądu zostali już tymczasowo aresztowani.

Przypomnijmy, że za posiadania znacznej ilości środków odurzających i ich przemyt grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu/js)

Powrót na górę strony