Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzione TIR-y

Data publikacji 16.11.2010

Policjanci odzyskali dwa skradzione TIR-y. Dzięki międzynarodowej współpracy i wymianie informacji policjanci udaremnili tranzyt ciężarówek, które skradziono w Belgii i Niemczech. Zatrzymano dwóch Litwinów.

Za pośrednictwem Komendy Głównej Policji do dyżurnego w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi trafiła informacja o samochodzie ciężarowym jadącym autostradą A-2 skradzionym w Belgii. Natychmiast komunikat przekazano do jednostek policji w województwie łódzkim, w szczególności do jednostek powiatu zgierskiego. W działania zaangażowano wszystkie radiowozy pełniące służbę na autostradzie i w jej okolicach. Policjanci z komisariatu autostradowego zlokalizowali scanie na belgijskich numerach rejestracyjnych przy zjeździe na drogę krajową nr 14. Ciężarówkę zatrzymano w miejscowości Bratoszewice w gminie Stryków. Kiedy zweryfikowano informacje, potwierdziło się, że scania i naczepa figurują w policyjnych bazach danych jako skradzione tego samego dnia nad ranem z belgijskiego miasta Ostenda. TIR-em kierował 40-letni obywatel Litwy. Dzisiaj jest przesłuchiwany przez prokuratora.

Jeszcze tego samego dnia, również po komunikacie z Biura Międzynarodowej Współpracy Policji około 17.40 łowiccy policjanci zatrzymali w miejscowości Popów na drodze krajowej nr 2 ciężarowe renault premium na litewskich numerach rejestracyjnych jadące z naczepą typu chłodnia. Z wcześniejszych informacji wynikało, że naczepa została skradziona na terenie Niemiec. Ciężarówką kierował 50-letni Litwin. Mężczyzna posiadał pełną dokumentację renault natomiast nie potrafił okazać się jakimkolwiek dowodem legalności naczepy.

Oba TIR-y zabezpieczono, a litewscy kierowcy do czasu wyjaśnienia spraw trafili do policyjnych aresztów, o czym powiadomiono ambasadę.

(KWP w Łodzi/js)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja