Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana wytwórnia amfetaminy

Data publikacji 16.11.2010

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji zlikwidowali w Gorzowie Wlkp. nielegalną wytwórnię amfetaminy. Zatrzymano trzy osoby podejrzane o produkcję i handel narkotykami. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Gorzowie Wlkp. prowadzili śledztwo w sprawie rozprowadzania narkotyków na terenie tego miasta, m.in. w pubach i dyskotekach. Ich praca doprowadziła do ustalenia osób zajmujących się handlem amfetaminą. Okazali się nimi dwaj gorzowianie w wieku 24 i 33 lat. Przy mężczyznach znaleziono 6 działek narkotyku. Zatrzymani usłyszeli zarzut posiadania i sprzedaży narkotyków. 

Sprawa na tym się nie skończyła. W jednym z mieszkań w Gorzowie Wlkp. policjanci odkryli nielegalną wytwórnię amfetaminy. W trakcie przeszukania lokalu zabezpieczono około 10 litrów płynnej i około 6 kg sypkiej substancji, służących do wytwarzania narkotyków. Przeprowadzane ekspertyzy wykazały, że wśród zabezpieczonych substancji znajdował się półprodukt pozwalający wyprodukować tzw. „pigułkę gwałtu”. Zatrzymano także mężczyznę, który zajmował się produkcją narkotyku. Okazał się nim 31-letni mieszkaniec Gorzowa Wlkp. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP Gorzów Wlkp. / mag)

Powrót na górę strony