Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Plantacja marihuany zlikwidowana

Data publikacji 17.11.2010

Narkotyki warte blisko 50 tys. złotych zabezpieczyli kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Na terenie jednej z posesji w gminie Prudnik policjanci zatrzymali też trzech mężczyzn trudniących się uprawą znacznej ilości konopi indyjskich. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Policjanci z Opola od pewnego czasu zbierali dowody świadczące o tym przestępczym procederze. W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KWP w Opolu, Centralnego Biura Śledczego KGP i Delegatury ABW w Opolu na jednej z posesji w gminie Prudnik zatrzymali trzech mężczyzn, którzy uprawiali krzewy konopi indyjskich.

Policjanci ustalili, że mężczyźni trudnili się tym procederem od co najmniej kilkunastu miesięcy. Budynek, w którym znajdowała się uprawa konopi, był tak przygotowany, by sprawiać wrażenie zamieszkałego (nowe okna, posadzone kwiaty). Wewnątrz natomiast znajdowała się plantacja roślin wraz z całą aparaturą. Niektóre rośliny sięgały 1,5 metra.

W trakcie przeszukania policjanci ujawnili 540 krzewów ziela konopi indyjskich, w różnych fazach wzrostu, których czarnorynkowa wartość to ponad 50 tys. złotych. Pomieszczenia, w których znajdowała się plantacja, były wyposażone w specjalny system wentylacyjny i wyposażone w specjalistyczne urządzenia mierzące wilgotność powietrza, czas nawadniania i naświetlania roślin.

Zatrzymani to 54-letni Hubert S., 53-letni Zygmunt Sz. i 36-letni Tomasz P.  Za wytwarzanie i posiadanie narkotyków w znacznej ilości grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Opolu. Sąd Rejonowy w Opolu aresztował tymczasowo mężczyzn na trzy miesiące.

(KWP w Opolu / mg)

Powrót na górę strony