Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oszuści z fałszywymi Euro zatrzymani

Policjanci z Brzegu Dolnego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwo i posługiwanie się fałszywymi banknotami Euro. Jeden ze sprawców fałszywe banknoty wręczył w zastaw sprzedającemu samochód. Szybko został zatrzymany, a funkcjonariusze znaleźli przy nim kolejne fałszywe banknoty. Za wprowadzenie do obiegu fałszywego środka płatniczego oraz oszustwo grozi odpowiedzialność karna do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwo i posługiwanie się fałszywym Euro. 11 października do komisariatu zgłosił się poszkodowany mężczyzna mieszkaniec Brzegu Dolnego, który poinformował, że został oszukany w trakcie sprzedaży Volkswagena Passata.

Jak ustalili policjanci do sprzedającego zgłosił się zainteresowany mężczyzna, który chciał zakupić pojazd. Mężczyźni umówili się na jazdę próbną. W celu przetestowania samochodu kupujący w zastaw pozostawił sprzedającemu 4000 Euro. Zainteresowany kupnem auta wsiadł do pojazdu, odjechał i nie wrócił. Gdy właściciel pojazdu poszedł do kantoru, aby wymienić jeden z otrzymanych banknotów dowiedział się, iż banknot jest fałszywy. Mężczyzna natychmiast powiadomił o zdarzeniu Policję.

Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawcy oszustwa. Ustalili, że utracony pojazd może znajdować się w jednym z komisów samochodowych na terenie województwa opolskiego. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze z Brzegu Dolnego wspierani przez kolegów z Komendy Wojewódzkiej Policji We Wrocławiu zatrzymali podejrzewanego mężczyznę. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec Wołowa. Podczas przeszukania mieszkania i pomieszczeń gospodarczych należących do zatrzymanego policjanci odnaleźli kolejne fałszywa banknoty Euro. Sprawca trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna nie działał sam. Szybko został zatrzymany jego wspólnik również 35-letni mieszkaniec gminy Wołów. Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie, również te czy sprawcy nie mają na swoim koncie jeszcze innych oszustw. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Brzegu Dolnym pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wołowie. Za wprowadzenie do obiegu fałszywego środka płatniczego oraz oszustwo grozi odpowiedzialność karna do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP Wrocław / kj)

Powrót na górę strony
Polska Policja