Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Surowe kary dla pseudokibiców

Data publikacji 23.11.2010

Surowe kary spotkały pseudokibiców, którzy w trakcie meczu piłkarskiego pomiędzy Górnikiem Zabrze a Koroną Kielce użyli środków pirotechnicznych. Policjanci z Zabrza, zaraz po zakończonym meczu, zatrzymali 3 osoby. Prokurator objął ich policyjnym dozorem oraz wydał zakaz wstępu na imprezy masowe przez 2 lata.

W minioną sobotę na stadionie w Zabrzu odbył się ostatni tego roku mecz piłki nożnej z udziałem drużyny Górnika. W trakcie trwania pierwszej połowy meczu kibice użyli środków pirotechnicznych. Zarejestrowały to kamery monitoringu i zaraz po zakończeniu meczu policjanci zatrzymali trzech sprawców odpalenia rac.

Podejrzani to dwaj zabrzanie w wieku 18 i 27 lat oraz 25-letni mieszkaniec Katowic. Zatrzymanym przedstawiono zarzut wnoszenia na imprezę masową środków pirotechnicznych - przestępstwa zagrożonego karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawcy skorzystali z możliwości dobrowolnego poddania się karze. Kary, jakim się poddali, to pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 2 i 3 lat. Jednocześnie zostali objęci policyjnym dozorem, a w trakcie meczów z udziałem Górnika Zabrze przez najbliższe 2 lata będą musieli zgłaszać się do Komisariatu Policji.

Zabrzańscy policjanci ustalają pozostałe osoby, które uczestniczyły w sobotnich wydarzeniach na stadionie.

(źródło: KWP w Katowice / mg)

Powrót na górę strony