Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Księgowa przelała na swoje konto 350 tys. zł

Data publikacji 24.11.2010

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej w Zielonej Górze zatrzymali księgową podejrzaną o wyprowadzenie 350 tys. zł z konta Polskiego Związku Wędkarskiego. Śledztwo w tej sprawie trwa.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Zielonej Góry ustalili, że 33-letnia księgowa Polskiego Związku Wędkarskiego od kilku miesięcy wypłacała pieniądze ze służbowego konta i przelewała je na swoje prywatne konta. Jako jedyna osoba w związku, miała ona dostęp do firmowego konta, na które wpływały wpłaty członkowskie i - jako jedyna - miała uprawnienia do wykonywania przelewów z tego konta. 33-latka została zatrzymana.

Prowadzone w tej sprawie postępowanie ma wyjaśnić od kiedy księgowa trudniła się przestępczym procederem i czy już wcześniej przelewała pieniądze z firmowego rachunku na swoje prywatne konta. Jak ustalili policjanci, od stycznia 2010 roku księgowa przywłaszczyła co najmniej 350 tys. zł.

33-latce przedstawiono zarzut przywłaszczenia mienia znacznej wartości. Według kodeksu karnego za przestępstwo to grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. 33-latka została zwolniona za poręczeniem majątkowym.

Na poczet naprawienia szkody zabezpieczono wartościowe przedmioty należące do księgowej, m.in. luksusowy samochód i dużą ilość złotej biżuterii. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze.

(KWP w Gprzowie / mw)

 

Powrót na górę strony