Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za liczne przestępstwa

Data publikacji 26.11.2010

Materiały wybuchowe, 20 jednostek broni, 2 tys. sztuk amunicji ostrej, pochodzące z kradzieży numizmaty o wartości szacowanej na ponad 100 tys. zł oraz wiele innych przedmiotów pochodzących z przestępstw zabezpieczyli policjanci w kilku mieszkaniach na terenie gminy Głogówek. Zatrzymano 7 osób, którym za przestępstwa, jakich się dopuścili, grożą kary do 10 lat pozbawienia wolności. Niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Sprawa miała swój początek w lipcu br., kiedy to nieznani sprawcy włamali się do mieszkania w powiecie strzeleckim, skąd skradli m.in. broń myśliwską. Prowadzący postępowanie funkcjonariusze ustalili domniemanych sprawców przestępstwa. Z uzyskanych informacji wynikało, że podejrzewani mogą być również sprawcami szeregu innych przestępstw a także, mogą posiadać broń palną oraz inne niebezpieczne materiały.

23 listopada o godzinie 6-tej rano strzeleccy kryminalni wspólnie z policjantami Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, Komisariatu Policji w Głogówku, przy wsparciu opolskich antyterrorystów, weszli do kilku mieszkań na terenie gminy Głogówek. W trakcie prowadzonych działań zatrzymano 7 mężczyzn w wieku od 22 do 51 lat. Przeszukując miejsca zamieszkania zatrzymanych, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli m.in. 20 jednostek broni myśliwskiej, pneumatycznej i tzw. samoróbek, elementy broni palnej, 2 tys. sztuk amunicji ostrej, 3 kg materiałów wybuchowych z zapalnikami, narkotyki, sprzęt elektroniczny, elektronarzędzia, biżuterię, sprzęt wędkarski, trofea myśliwskie oraz wiele innych przedmiotów pochodzących z przestępstw lub takich, których posiadanie jest zabronione. Biorący udział w akcji śląscy pirotechnicy ujawnili i unieszkodliwili również ładunek wybuchowy założony pod kolumną kierownicy w jednym z samochodów, użytkowanych przez zatrzymanych mężczyzn.

Trzech z zatrzymanych, po przesłuchaniu w Prokuraturze Rejonowej w Strzelcach Opolskich, zostało zwolnionych do domu. Natomiast pozostała czwórka usłyszała prokuratorskie zarzuty kradzieży z włamaniem, nielegalnego wyrobu broni, nielegalnego posiadania broni i amunicji oraz posiadania i gromadzenia materiałów wybuchowych.

Jeden z zatrzymanych mężczyzn, 25-letni mieszkaniec powiatu prudnickiego, w związku z tym, że był poszukiwany przez sąd do odbycia kary sześciu miesięcy pozbawienia wolności za wcześniejszą kradzież z włamaniem, po wykonaniu niezbędnych czynności procesowych, został przewieziony do zakładu karnego.

Śledczy przewidują dalszy rozwój sprawy.

(KWP w Opolu / mw)
 

Powrót na górę strony