Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wniosek o areszt dla stadionowego chuligana

Data publikacji 01.12.2010

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości stadionowej nadal rozliczają pseudokibiców, którzy zakłócili porządek podczas meczu Ruchu Chorzów z Lechem Poznań. Na podstawie analizowanego materiału filmowego, ustalili i zatrzymali kolejne osoby. Dzisiaj policjanci będą wnioskować o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego 20-latka.

Do awantur doszło 17 listopada, pod koniec pierwszej połowy meczu Ruchu Chorzów z Lechem Poznań. Nastawieni agresywnie stadionowi chuligani zeszli z sektorów i obrzucili funkcjonariuszy butelkami, kamieniami i kawałkami powyrywanych przedmiotów.

Zatrzymani ostatnio to 20-letni chorzowianin i 16- letni mieszkaniec Orzesza. Chuliganom zarzuca się czynną napaść na policjantów i pracowników ochrony. Jutro o losie 20-latka zadecyduje sąd i prokurator. Śledczy będą wnioskować jego o tymczasowe aresztowanie. Grozi mu 10-letni pobyt w więzieniu. Natomiast 16-latkiem zajmie się sąd rodzinny.

Do tej pory w sprawie zakłócenia porządku podczas tego spotkania piłkarskiego chorzowscy policjanci zatrzymali już w sumie 7 pseudokibiców.

(KWP w Katowicach/js)
 

Powrót na górę strony