Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli i oszukali na ponad milion złotych

Data publikacji 02.12.2010

Kryminalni z komendy wojewódzkiej w Gdańsku rozbili grupę przestępczą, która zajmowała się między innymi kradzieżą samochodów i ich sprzedażą firmom leasingowym. Funkcjonariusze zatrzymali trzy osoby, matkę i jej dwóch synów. O ich tymczasowym aresztowaniu w najbliższym czasie zadecyduje sąd. W sumie grupa wyłudziła ponad 1 milion złotych.

Policjanci z komendy wojewódzkiej w Gdańsku zatrzymali trzy osoby w wieku od 26 do 56 lat, należące do grupy przestępczej, zajmującej się między innymi kradzieżą ciągników oraz luksusowych samochodów w Polsce i na terenie Niemiec. Zatrzymani to dwaj bracia i ich matka. Proceder polegał na kradzieży pojazdu i przerobieniu jego numerów identyfikacyjnych. Samochód sprzedawano firmie leasingowej, co ułatwiała działalność gospodarcza założona przez sprawców. Kolejno, podstawione osoby brały ukradziony pojazd w leasing, opłacały kilka rat, po czym zgłaszały fikcyjną kradzież. Zdarzało się, że ten sam samochód miał dwukrotnie przerabiane numery w celu ponownej sprzedaży firmie leasingowej.

Okazało się, że w przestępstwach brał udział jeden z pracowników firmy leasingowej, który pomagał przygotować dokumentację i wyłudzić pieniądze. Funkcjonariusze ustalili, że grupa wyłudziła w sumie ponad milion złotych.

Zatrzymany został również paser, u którego policjanci znaleźli sprzęt pochodzący z kradzieży TIR-a z towarem. W stosunku do członów grupy wystąpiono z wnioskiem o ich tymczasowe aresztowanie. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

(KWP w Gdańsku/ms)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.6 MB)

Powrót na górę strony