Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedawali leki niewiadomego pochodzenia

Data publikacji 03.12.2010

Ponad 1640 sztuk suplementów diet zawierających zabronione prawem substancje zabezpieczyli stołeczni policjanci. Preparaty były sprzedawane w jednej z sieci sklepów w Warszawie i za pośrednictwem Internetu. W swym składzie zawierały m.in. okazy CITES. Wartość zabezpieczonego towaru wynosi 82 tys. złotych.

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KSP, wspólnie z pracownikami inspekcji farmaceutycznej oraz policjantami komend rejonowych, skontrolowali kilkanaście sklepów jednej z warszawskich firm zajmujących się sprzedażą odżywek. Jak się okazało, właściciele firmy wprowadzali do obrotu leki oraz suplementy diety zawierające, m.in.: sterydy, hormony, johimbinę, efedrynę oraz okazy CITES. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1640 sztuk towaru o wartości około 82 tys. złotych.

Jak ustalili kryminalni, preparaty były również sprzedawane przez Internet.

Właściciele sklepów mogą teraz usłyszeć zarzuty z Ustawy – Prawo Farmaceutyczne, Ustawy o Bezpieczeństwie Żywności i Żywienia oraz Ustawy o Ochronie Przyrody. Może im grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KSP/js)
 

Powrót na górę strony