Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udaremniony tranzyt kradzionego TIR-a

Data publikacji 03.12.2010

Policjanci komórki patrolowej pyrzyckiej komendy odzyskali samochód ciężarowy na duńskich numerach rejestracyjnych. Okazało się, że pojazd, którym kierował obywatel Litwy, został skradziony kilka dni wcześniej na terenie Danii.

W trakcie nocnego patrolowania pyrzyckich ulic policjanci zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy, którego kierujący przejeżdżając przez przejazd kolejowy nie zastosował się do znajdującego się przed przejazdem znaku STOP. Funkcjonariusze w trakcie interwencji sprawdzili pojazd m.in. w międzynarodowej bazie danych Schengen.

Jak się okazało, kontrolowany pojazd figurował w bazie danych jako utracony w wyniku kradzieży na terenie Danii. W związku z tym policjanci zabezpieczyli ciągnik siodłowy marki Scania o wartości około 250 tysięcy złotych oraz naczepę, a kierujący pojazdem obywatel Litwy został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Podczas dalszych czynności okazało się, że w samochodzie uszkodzony jest zamek w drzwiach wejściowych od strony kierowcy oraz stacyjka. Naczepa pojazdu była pusta.

Policjanci ustalają jaka rolę w kradzieży 2-letniego pojazdu odegrał zatrzymany obywatel Litwy.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony