Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradał szafki pacjentów

Data publikacji 03.12.2010

Włamywał się do szafek ubraniowych pacjentów w jednej z przychodni lekarskich we Wrocławiu, skąd kradł wartościowe przedmioty. Po jednym z takich włamań, zabierając kluczyki, ukradł m.in. auto przystosowane dla potrzeb osoby niepełnosprawnej. 33-letni włamywacz został zatrzymany przez wrocławskich kryminalnych po tym, jak chwilę wcześniej włamał się do kolejnej szafki i zdobywając kluczyki planował ukraść następny samochód.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z wrocławskiej Komendy Miejskiej zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa mężczyznę podejrzanego o włamania do szafek ubraniowych w jednej z przychodni lekarskich w dzielnicy Fabryczna. Zatrzymany to 33 – letni wrocławianin. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Zatrzymanie to było efektem realizacji przeprowadzonej przez policjantów, w związku z sygnałami o wcześniejszych tego typu kradzieżach. Kryminalni monitorując sytuację w przychodni, w godzinach popołudniowych zauważyli mężczyznę, który zachowując się podejrzanie, dwukrotnie wchodził do szatni, gdzie przebierali się pacjenci, zwłaszcza ci przychodzący na zabiegi rehabilitacyjne. Kiedy mężczyzna opuścił przychodnię, funkcjonariusze postanowili go sprawdzić. Okazało się, że miał przy sobie kluczyki od samochodu marki Skoda oraz telefon komórkowy.

Jak się okazało, podejrzany chwilę wcześniej włamał się do jednej z szafek, skąd zabrał kluczyki od samochodu wraz z pilotem. Telefon, który miał przy sobie, również pochodził z kradzieży z włamaniem do szafki w przychodni, której 33-latek dopuścił się kilka dni wcześniej.

Z ustaleń wynika, że 24 listopada br. po włamaniu do szafki ubraniowej, mężczyzna również zabrał kluczyki od auta, a następnie posługując się nimi ukradł samochód marki Daewoo, przystosowany dla potrzeb osoby niepełnosprawnej. Jak się okazało, auto po kradzieży trafiło do jego brata (35 l.). Ten również został zatrzymany. Skradziony samochód odzyskano.

Funkcjonariusze udowodnili podejrzanemu co najmniej 3 tego typu kradzieże, trwają jednak sprawdzenia, czy mężczyzna nie ma na swoim koncie więcej tego typu przestępstw oraz czy nie dochodziło do nich w innych wrocławskich przychodniach.

Za kradzieże i włamania grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony