Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyński policjant Mistrzem Świata w ju jitsu

Data publikacji 03.12.2010

Olsztyński policjant, st. asp. Tomasz Krajewski, jako trzeci Polak w historii wywalczył złoty medal w Mistrzostwach Świata w ju jitsu. Przed Tomkiem udało się to tylko Dariuszowi Zimoloągowi i Agnieszce Chlipała.

St. asp. Tomasz Krajewski w olsztyńskiej Policji służy od 13 lat. Jego pasją jest ju jitsu, którą to sztukę walki trenuje już od 10 lat. Nasz policjant sześć razy zdobył tytuł Mistrza Polski i siedmiokrotnie wygrał zawody Pucharu Polski. Tomek jako reprezentant Polski na arenie międzynarodowej walczy od 2001 roku.

W tym roku olsztyński policjant brał udział w kilku imprezach rangi światowej. Z ostatniej, odbywającej w Sankt Petersburgu, Tomasz przywiózł złoto. Policjant startował w kategorii wagowej do 85 kilogramów. W drodze do finału Tomasz musiał stoczyć 5 walk - wszystkie zakończyły się jego zwycięstwem. W pierwszym pojedynku Tomek spotkał się z reprezentantem Kazachstanu i swoją walkę wygrał przed czasem. Kolejnym przeciwnikiem olsztyńskiego policjanta był bułgarski internacjonał, którego Tomasz pokonał na punkty, wygrywając 8 do 5. Trzeci pojedynek reprezentant Polski stoczył z aktualnym Mistrzem Europy w ju jitsu do 85 kg, Austriakiem Mathiasem Gastgeb. Również ta walka zakończyła się zwycięstwem Polaka przed czasem.

Bój o wejście do finału Tomasz stoczył z reprezentantem Holandii, Clintonem Struikenem, który ostatecznie zajął III miejsce w zawodach. W finale olsztyński policjant zmierzył się z Irańczykiem Musadem Jalilvandem i po bardzo emocjonującym pojedynku Tomasz wygrał na punkty 12 do 10. Nasz reprezentant już po 2 minutach walki prowadził różnicą 9 oczek, następnie Masud zaczął odrabiać straty i doprowadził do wyniku 9:6. Zdecydowana postawa Tomasza w końcowej fazie pojedynku przyniosła mu zwycięstwo i tytuł Mistrza Świata w ju jitsu, w kategorii do 85 kg.

Sukces olsztyńskiego policjanta jest tym większy, że podobna sztuka udała się wcześniej tylko dwojgu reprezentantom Polski - Dariuszowi Zimoloągowi i Agnieszce Chlipała.

(KWP w Olsztynie / mw)
 

Powrót na górę strony