Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano podejrzanego o kradzieże w sklepach jubilerskich

Data publikacji 06.12.2010

Policjanci zatrzymali 23-latka podejrzanego o kradzieże w dwóch sklepach jubilerskich w Mrągowie i Ełku. Łukasz D. ukradł biżuterię o łącznej wartości blisko 80 tys. złotych. Mężczyzna przyznał się do obu kradzieży. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że do pierwszego zdarzenia doszło 26 października br. około godziny 15.30, w Ełku przy ulicy Wojska Polskiego. Nieznany sprawca wszedł do sklepu pod pozorem zakupu biżuterii. W pewnym momencie, wykorzystując nieuwagę ekspedientki, zabrał paletę, na której były 24 złote łańcuszki. Następnie uciekł.

Kilka dni później do sklepu jubilerskiego w Mrągowie wszedł nieznany mężczyzna, który zainteresował się najdroższymi eksponatami. Poprosił o ich pokazanie i wykorzystując moment nieuwagi, ukradł całą paletę z pierścionkami i uciekł.

Na miejscach obu zdarzeń pracowali policjanci i pies służbowy. Funkcjonariusze zabezpieczyli zdjęcia z monitoringu, przesłuchali świadków oraz rozpytali okolicznych sklepikarzy. Wykonali oględziny miejsc zdarzeń, podczas których zabezpieczyli ślady.

Kryminalni typowali także osoby, które mogły brać udział w tych zdarzeniach, a które były wcześniej karane za podobne przestępstwa. Do wszystkich jednostek trafiły informacje o zdarzeniach oraz zdjęcia z monitoringu. Za zgodą prokuratury wizerunek mężczyzny został opublikowany i rozpowszechniony w mediach.

Policjanci z Mrągowa, Pisza i Ełku sprawdzali i wymieniali między sobą każdą nawet najdrobniejszą informację, która mogła doprowadzić do ustalenia sprawcy kradzieży. Ta współpraca zaowocowała zatrzymaniem 23-latka podejrzanego o te kradzieże. Jak się okazało mieszkaniec Pisza w przeszłości był już notowany za kradzieże, wymuszenia rozbójnicze, groźby i zniszczenia mienia.

Łukasz D. przyznał się do kradzieży w Mrągowie i Ełku. Jego łupem stała się biżuteria o łącznej wartości blisko 80 tys. złotych.

Policjanci zwrócili się do prokuratury o wystąpienie do sądu o tymczasowy areszt wobec 23-latka. Za przestępstwo kradzieży, Łukaszowi D. grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie/js)
 

Powrót na górę strony