Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śląscy policjanci rozbili gang samochodowy

Data publikacji 07.12.2010

Śląscy policjanci zwalczający przestępczość samochodową rozbili grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami i handlem kradzionymi autami oraz pochodzącymi z nich częściami zamiennymi. Członkom grupy podejrzanym o kradzież nawet kilkuset samochodów, przedstawiono 183 zarzuty kradzieży i paserstwa. Zebrane dowody pozwoliły na ich tymczasowe aresztowanie.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali pięciu mieszkańców województwa śląskiego w wieku od 34 do 45 lat. Cała piątka wchodziła w skład grupy przestępczej, która podejrzewana jest o kradzież nawet kilkuset samochodów, głównie marek: Audi, Seat i Volkswagen.

Z policyjnych ustaleń wynika, że zatrzymani prowadzili swoją przestępczą działalność od 2003 przede wszystkim na terenie Śląska, niewykluczone jednak, że działali także w województwach ościennych.

Śledczy zebrali do tej pory dowody, pozwalające na przedstawienie zatrzymanym 183 zarzutów kradzieży i paserstwa. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli mienie podejrzanych o łącznej wartości ponad 100.000 złotych.

Decyzją sądu wszyscy zatrzymani zostali już tymczasowo aresztowani. Grozi im kara 10 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony