Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany pakunek w aucie

Data publikacji 09.12.2010

Do policji w Lubartowie zgłosił się mężczyzna informujący, że w jego samochodzie znajduje się podłożona bomba. Po sprawdzeniu informacji, policjanci zabezpieczyli miejsce i ewakuowali mieszkańców pobliskich zabudowań. Natychmiast przeprowadzono neutralizację podejrzanego przedmiotu. Specjaliści badają, czy pakunek zawierał materiał wybuchowy.

Do zdarzenia doszło wczoraj w nocy w Lubartowie. Mieszkaniec powiatu poinformował policjantów, że w jego samochodzie znajduje się bomba. Funkcjonariusze policji po przybyciu na miejsce, w którym był zaparkowany samochód, zabezpieczyli je i odizolowali.

Podjęte przez policjantów czynności potwierdziły informację podaną przez zgłaszającego. W pojeździe znajdował się przedmiot wyglądający jak ładunek wybuchowy. Do akcji wkroczyli policjanci z Zespołu Minersko-Pirotechnicznego KWP w Lublinie. Z uwagi na potencjalne zagrożenie wybuchem, ewakuowano mieszkańców z pobliskich domów. Przy użyciu specjalistycznego sprzętu policjanci zneutralizowali podejrzany pakunek.

Prowadzone są badania, czy ujawniony przedmiot zawierał materiał wybuchowy, stanowiący zagrożenie dla ludzi.

(KWP Lublin/ms)

Powrót na górę strony