Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za poważne przestępstwa

Data publikacji 09.12.2010

Policjanci z Kielc zatrzymali wczoraj trzech mężczyzn. Jeden z nich podejrzewany jest m.in. o przemyt broni do Włoch, posługiwanie się sfałszowanym dokumentem oraz usiłowanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Pozostałym mężczyznom przedstawiono zarzuty paserstwa i kradzieży samochodów. Jeszcze wczoraj zastosowano wobec nich dozory policyjne, poręczenia majątkowe i zakazy opuszczania kraju.

Rezultatem pracy śledczych z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach było wczoraj zatrzymanie trzech mężczyzn, podejrzewanych o różne przestępstwa, których dopuścili się na terenie woj. świętokrzyskiego i mazowieckiego.

Jeden z nich, 41-letni mieszkaniec pow. koneckiego, podejrzewany jest o usiłowanie rozboju na innym mężczyźnie, które miało miejsce w 2000 r. Wówczas sprawca dotkliwie pobił pokrzywdzonego, a następnie chciał zabrać mu pojazd i 5 tys. złotych.

Jest on podejrzewany również o przemyt znacznych ilości narkotyków, posługiwanie się sfałszowanym paszportem, a także handel i przemyt broni palnej na teren Włoch. Analiza zebranego materiału dowodowego pozwala sądzić, że 41–letni mężczyzna z pow. koneckiego, w okresie od 2002 do 2005 roku, mógł dostarczać broń palną na teren Włoch i mieć kontakty z neapolitańską grupą przestępczą o charakterze mafijnym.

41-latka zatrzymali policjanci z komendy wojewódzkiej i sekcji antyterrorystycznej. Mężczyzna był już wcześniej karany za wymuszenia rozbójnicze. Dzisiaj doprowadzony zostanie do prokuratury. Może mu grozić nawet 12 lat więzienia.

Kolejnych mężczyzn, 41- i 43–letniego, zatrzymano w ich miejscu przebywania na terenie pow. skarżyskiego i woj. mazowieckiego.

Śledczy zarzucają 41-letniemu mieszkańcowi pow. skarżyskiego dokonanie od roku 2006 do 2007, na terenie dwóch ościennych powiatów, kradzieży kilku pojazdów dostawczych. Zastosowano wobec niego dozór policyjny, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju. W więzieniu za popełnione przestępstwa może spędzić nawet 10 lat.

Trzeci z zatrzymanych, 43-letni mężczyzna, podejrzany jest o nabywanie w okresie 2001-2005 roku części samochodowych pochodzących z demontażu kradzionych pojazdów. Wobec niego zastosowano także dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju, a także poręczenie majątkowe w kwocie 6 tys. złotych. Za tego rodzaju proceder może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.
Wczorajsze zatrzymania to kolejny etap prowadzonej przez świętokrzyskich policjantów sprawy, która ma charakter rozwojowy i będzie niosła za sobą kolejne zatrzymania.

(KWP w Kielcach/js)
 

Powrót na górę strony