Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zorganizowana grupa przestępcza o charakterze zbrojnym rozbita

Data publikacji 10.12.2010

Pięć osób ze ścisłego kierownictwa zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym zatrzymali w województwie zachodniopomorskim policjanci CBŚ KGP wspierani przez policyjnych antyterrorystów. Członkowie grupy sprawowali kontrolę nad handlem narkotykami w całym pasie nadmorskim, mają także na swoim koncie liczne rozboje przy użyciu broni oraz niebezpiecznych narzędzi. Jednemu z zatrzymanych przedstawiono również zarzuty podżegania do zabójstwa.

Od kilku miesięcy policjanci CBŚ współpracując z kryminalnymi z jednostek terenowych zbierali materiały operacyjne i procesowe, które potwierdziły fakt prowadzenia przestępczej działalności przez zorganizowaną grupę oraz pozwoliły ustalić zakres i rolę poszczególnych jej członków.

Uzyskane dowody w ramach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Apelacyjną w Szczecinie, doprowadziły do zatrzymania ścisłego kierownictwa grupy i przedstawienia mu zarzutów kierowania zorganizowaną grupą zbrojną.

Zatrzymania przeprowadzono praktycznie jednocześnie w Kołobrzegu, Gryficach, Trzebiatowie oraz Szczecinie. Podejrzani byli całkowicie zaskoczeni i nie stawiali oporu.

W trakcie przeszukań policjanci zabezpieczyli kije bejsbolowe i maczety - niewykluczone, że przedmioty te służyły członkom grupy do popełniania przestępstw. Wiosną bieżącego roku w toku tego samego śledztwa funkcjonariusze zabezpieczyli już kilka jednostek broni a z dotychczasowych ustaleń wynika, że członkowie grupy w dalszym ciągu się zbroili.
 

Zatrzymanym mężczyznom w wieku od 24 do 35 lat przedstawiono dodatkowo zarzuty posiadania broni i innych niebezpiecznych narzędzi, posiadania i wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków oraz podżegania do zabójstwa. Za zarzucane czyny grozi im kara od 12 do 25 lat pozbawienia wolności.

Sąd Rejonowy w Szczecinie tymczasowo aresztował na okres 2 miesięcy wszystkich pięciu podejrzanych.

(KWP w szczecinie / mw)


 

Powrót na górę strony