Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwania 14-letniej Eweliny

Data publikacji 10.12.2010

Kujawsko-pomorscy policjanci wspólnie ze strażakami i żołnierzami od dwóch dni poszukują 14-letniej Eweliny Skwary, która zaginęła w drodze do szkoły. W poszukiwania włączyli się także strażnicy leśni oraz mieszkańcy wsi, gdzie mieszka dziewczynka. Do pomocy ściągnięty został także specjalistyczny policyjny śmigłowiec z kamerą termowizyjną. Wszyscy ci, którzy mogą mieć jakiekolwiek informacje w tej sprawie, proszeni są o kontakt z Policją pod numerami alarmowymi: 997 i 112.

Od dwóch dni tj. od środy (8.12 br.) policjanci, strażacy, żołnierze, straż leśna oraz mieszkańcy poszukują zaginionej 14-letniej Eweliny Skwary zam. w miejscowości Służewo Pole, w powiecie aleksandrowskim. Ekipy przeczesują teren wsi gdzie mieszka dziewczynka oraz okoliczne lasy i poligon. Pierwszego dnia w akcji wzięło udział 100 osób, wczoraj ta liczba zwiększyła się już do 170.

Na wniosek Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy decyzją Dyrektora Sztabu KGP do pomocy w poszukiwaniach skierowany został także śmigłowiec Sokół 3. Ten specjalistyczny helikopter wyposażony jest w kamerę termowizyjną, a także sprzęt do rejestracji obrazu, który później, już na spokojnie, można odtworzyć i dokładnie przejrzeć.

W ciągu dwóch dni przeszukano około 250 h terenu. Dzięki zaangażowaniu wszystkich mediów, które nagłośniły sprawę na całą Polskę, do Policji napływa wiele sygnałów, z których każdy jest skrupulatnie sprawdzany. Na podstawie przekazanych informacji kryminalni przeszukali kilka wskazanych miejsc, niestety wszystkie te czynności nie przyniosły rezultatu.

Przypomnijmy: 14-letnia Ewelina Skwara zaginęła w minioną środę (8.12) w godzinach porannych w miejscowości Służewo, w powiecie aleksandrowskim. Ostatni raz widziana była tego dnia o godz. 7:10, gdy wyjeżdżała z domu do szkoły rowerem. Czerwony składak, którym jechała został znaleziony około dwudziestu minut później przy drodze w Służewie. Dziewczynka ma 146 cm wzrostu, 40 kg wagi, jest szczupłej budowy ciała. Ma długie, proste włosy. Jest szatynką, ma niebieskie oczy i okrągłą twarz. Zaginiona ma pieprzyk na szyi.

Ubrana była w niebiesko-czarną kurtkę w kratę z kapturem, zapinaną na zamek błyskawiczny, wełnianą czapkę koloru zgniłej zieleni i beżowy szalik w kratę. Miała na sobie czarne jeansowe spodnie, niebieską podkoszulkę, czerwony, wełniany sweter z kapturem zapinany na zamek i brązowe kozaki. Miała przy sobie jasno – niebieski plecak z napisem PUMA.

Osoby, które mają jakiekolwiek informacje na temat zaginionej Eweliny Skwary, proszone są o pilny kontakt z Policją pod numerami alarmowymi 997 i 112.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony