Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napastował kobiety – został zatrzymany

Data publikacji 10.12.2010

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca Kielc, który jest podejrzewany o doprowadzenie kilku kobiet do podania się innym czynnościom seksualnym. Mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury. Grozi mu 8 lat pozbawienia wolności.

Do policjantów z Komisariatu II w Kielcach zgłaszały się osoby pokrzywdzone, które relacjonowały, że nieznany im sprawca najczęściej z zaskoczenia podbiegał do nich i zmuszał je do poddania się tzw. innym czynnościom seksualnym. Relacje świadków utwierdziły policjantów w przekonaniu, że czynów tych mógł dokonać ten sam mężczyzna. Funkcjonariusze prowadzili intensywne poszukiwania sprawcy przestępstw – na potrzeby dochodzenia sporządzono jego portret pamięciowy, który został przekazany wszystkim policjantom służby prewencyjnej i kryminalnej.

Wczoraj w godzinach popołudniowych, na terenie Kielc, jeden z patroli zauważył mężczyznę odpowiadającego portretowi pamięciowemu. Policjanci zatrzymali go – jak się okazało, był to mężczyzna podejrzewany o dokonanie tych przestępstw seksualnych. 38-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań. Zostanie doprowadzony do prokuratury, grozi mu 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu II Policji w Kielcach zwracają się z prośbą, aby kobiety, które mogły się stać ofiarami przestępcy, a nie zgłosiły tego faktu na policję, kontaktowały się w tej sprawie z KP II Kielce pod nr telefonu 41 349 31 60.

(KWP w Kielcach / mg)

Powrót na górę strony